+420 705 111 452
info@georgehilly.cz
Nákupní košík 0 items - 0.00 Kč 0
0 items in cart

CESTA KAMENE K VÁM

Než se vám do ruky dostane náš luxusní náramek vyrobený z drahého kamene, tento kámen ušel dlouhou cestu. Surový kámen musí být nejdříve zbaven kazů a být vyleštěn. Aby byl vzhled kamene dokonalý musí se brousit a leštit.

Korálky z kamene, které budou zdobit vaše zápěstí, jsou opracované drahé kameny-polodrahokamy. Dříve se drahé kameny dělily do kategorie drahé kameny, polodrahokamy a kameny ozdobné. 

Polodrahokam je takový kámen, který nesplňuje některou z vlastností, které jsou typické pro drahé kameny, jako je příjemná barva a průhlednost, vysoký lesk, lom světla a vysoká tvrdost. Právě dle tvrdosti se kameny dělí do skupin, které vám představíme níže. Na nižším pomyslném stupni kvality stojí ozdobné kameny, které se využívají například pro výrobu bižuterie a dekoračních předmětů. Není tedy překvapivé, že jsou dostupnější, co se týká množství i velikosti. V tomto případě mluvíme o neprůhledných kamenech. Obecně lze ale říci, že drahý kámen by měl být krásný a líbit se. Jeho výskyt v přírodě by měl být vzácný a vyznačovat se odolností a trvanlivostí.

Složení vám nic neříká? Nic si z toho nedělejte. Pro vás je nejspíš důležitější barva. Barva představuje jedno kritérium kvality. Zájem o konkrétní barvu se liší od regionu, tak módních vlivů. Zajímavé v této souvislosti je to, že barvu každý vnímáme jinak. Vnímání barvy se může také lišit s ohledem na osvětlení. Skutečnost, že kámen hraje mnoha barvami, jeho rozdělení do kategorie dle barev ztěžuje. Například labradorit patří do kategorie vícebarevných a sodalit je jedním z modrých kamenů.